Athletics Waikato Track - Site License         3/12/2017 - 8:47 AM
   Kennedy Park Resort NZSS Track and Field & Road Championships   
     Hawkes Bay Regional Sports Park  - 1/12/2017 to 3/12/2017     
 
Event 807  Boys 800 Metre Senior
================================================================   
    Name                    Year Team                     Semis    
================================================================   
Heat  1 Semi-Finals                                                
  1 Dylan Forde                  Central Southlan       1:59.23Q   
  2 Max Spencer                  Rathkeale Colleg       1:59.81Q   
  3 Patrick White                Wellington College     2:00.44    
  4 Daniel Trenberth             Burnside High Sc       2:00.45    
  5 Todd Douglas                 Lindisfarne College    2:00.76    
  6 Ben Kelsey                   Auckland Grammar       2:01.94    
  7 Hayden Mulgrew               St John's College      2:02.20    
  8 Liam Miller                  Sacred Heart Col       2:03.38    
Heat  2 Semi-Finals                                                
  1 Jonathan Ansley              Sacred Heart Col       1:57.19Q   
  2 Ryan Sutherland              Burnside High Sc       1:57.50Q   
  3 Liam Turner                  Otago Boys High        1:57.94q   
  4 Benjamin Prince              St Peter's Schoo       1:59.00    
  5 Jack Hammond                 Hutt Valley High       1:59.17    
  6 Wynton Richards              Auckland Grammar       1:59.94    
  7 Joseph Sinclair              St John's College      2:03.44    
  8 Jack Gay                     Wanganui Collegiate    2:06.30    
Heat  3 Semi-Finals                                                
  1 Joshua Nairne                St Patricks Coll       1:56.49Q   
  2 Flynn Palmer                 Macleans College       1:56.63Q   
  3 Patrick Dowd                 Hamilton Boys Hi       1:58.12q   
  4 Nathan Cochrane              Christchurch Boy       2:00.06    
  5 Jack Elliott                 New Plymouth Boy       2:02.81    
  6 Andrew Ledger                Hutt Internation       2:03.53    
  7 William Sinclair             St John's College      2:05.51    
  8 Jack Waterworth              St Patricks Coll       2:08.54    
===================================================================
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals                                                        
  1 Joshua Nairne                St Patricks Coll       1:56.49Q  3
  2 Jonathan Ansley              Sacred Heart Col       1:57.19Q  2
  3 Dylan Forde                  Central Southlan       1:59.23Q  1
  4 Flynn Palmer                 Macleans College       1:56.63Q  3
  5 Ryan Sutherland              Burnside High Sc       1:57.50Q  2
  6 Max Spencer                  Rathkeale Colleg       1:59.81Q  1
  7 Liam Turner                  Otago Boys High        1:57.94q  2
  8 Patrick Dowd                 Hamilton Boys Hi       1:58.12q  3
  9 Benjamin Prince              St Peter's Schoo       1:59.00   2
 10 Jack Hammond                 Hutt Valley High       1:59.17   2
 11 Wynton Richards              Auckland Grammar       1:59.94   2
 12 Nathan Cochrane              Christchurch Boy       2:00.06   3
 13 Patrick White                Wellington College     2:00.44   1
 14 Daniel Trenberth             Burnside High Sc       2:00.45   1
 15 Todd Douglas                 Lindisfarne College    2:00.76   1
 16 Ben Kelsey                   Auckland Grammar       2:01.94   1
 17 Hayden Mulgrew               St John's College      2:02.20   1
 18 Jack Elliott                 New Plymouth Boy       2:02.81   3
 19 Liam Miller                  Sacred Heart Col       2:03.38   1
 20 Joseph Sinclair              St John's College      2:03.44   2
 21 Andrew Ledger                Hutt Internation       2:03.53   3
 22 William Sinclair             St John's College      2:05.51   3
 23 Jack Gay                     Wanganui Collegiate    2:06.30   2
 24 Jack Waterworth              St Patricks Coll       2:08.54   3