Athletics Waikato Track - Site License         3/12/2017 - 8:47 AM
   Kennedy Park Resort NZSS Track and Field & Road Championships   
     Hawkes Bay Regional Sports Park  - 1/12/2017 to 3/12/2017     
 
Event 807  Boys 800 Metre Senior
================================================================   
    Name                    Year Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Dylan Forde                  Central Southlan       2:01.93Q   
  2 Hayden Mulgrew               St John's College      2:01.99Q   
  3 Todd Douglas                 Lindisfarne College    2:02.76Q   
  4 Jack Hammond                 Hutt Valley High       2:02.91q   
  5 Bailey Gebbie                Timaru Boy's Hig       2:03.82    
  6 Michael Glasgow              Te Aroha College       2:10.84    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Ryan Sutherland              Burnside High Sc       2:05.18Q   
  2 Wynton Richards              Auckland Grammar       2:06.36Q   
  3 Joseph Sinclair              St John's College      2:06.66Q   
  4 Jack Paine                   Scots College          2:07.35    
  5 Connor Patterson             Rangiora High Sc       2:07.92    
  6 George Carr Smith            Kings College          2:11.61    
  7 Jeremy Holyer                Rangitoto College      2:12.57    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 Jonathan Ansley              Sacred Heart Col       2:01.03Q   
  2 Benjamin Prince              St Peter's Schoo       2:01.19Q   
  3 Patrick Dowd                 Hamilton Boys Hi       2:01.30Q   
  4 Ben Kelsey                   Auckland Grammar       2:01.33q   
  5 Andrew Ledger                Hutt Internation       2:03.38q   
  6 Jack Gay                     Wanganui Collegiate    2:03.63q   
  7 Kane Elms                    St John College        2:03.63    
  8 Tom Mackisack                Lindisfarne College    2:06.14    
Heat  4 Preliminaries                                              
  1 Joshua Nairne                St Patricks Coll       2:00.95Q   
  2 Flynn Palmer                 Macleans College       2:01.08Q   
  3 Liam Turner                  Otago Boys High        2:01.49Q   
  4 Liam Miller                  Sacred Heart Col       2:02.54q   
  5 Chris Johnson                New Plymouth Boy       2:04.51    
  6 Jacob Bryan                  Motueka High School    2:12.09    
  7 Cullen Bird                  Christchurch Boy       2:39.04    
Heat  5 Preliminaries                                              
  1 Nathan Cochrane              Christchurch Boy       2:09.30Q   
  2 William Sinclair             St John's College      2:09.96Q   
  3 Jack Waterworth              St Patricks Coll       2:10.35Q   
  4 Stanton Renwicks             St Patricks Coll       2:11.01    
  5 Harrison Porritt             Palmerston North       2:11.48    
  6 Hayden Stuart                Menzies College        2:12.60    
  7 Connor Munro                 Wanganui High Sc       2:13.76    
Heat  6 Preliminaries                                              
  1 Daniel Trenberth             Burnside High Sc       2:02.16Q   
  2 Max Spencer                  Rathkeale Colleg       2:02.23Q   
  3 Patrick White                Wellington College     2:02.55Q   
  4 Jack Elliott                 New Plymouth Boy       2:02.90q   
  5 Lochie Montgomerie           St Peter's Schoo       2:03.81    
  6 George Guerin                Timaru Boy's Hig       2:04.22    
  7 Zinan Bennett                Middleton Grange       2:08.13    
  8 Jack Gibson Scarlett         Scots College          2:08.34    
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Joshua Nairne                St Patricks Coll       2:00.95Q  4
  2 Jonathan Ansley              Sacred Heart Col       2:01.03Q  3
  3 Dylan Forde                  Central Southlan       2:01.93Q  1
  4 Daniel Trenberth             Burnside High Sc       2:02.16Q  6
  5 Ryan Sutherland              Burnside High Sc       2:05.18Q  2
  6 Nathan Cochrane              Christchurch Boy       2:09.30Q  5
  7 Flynn Palmer                 Macleans College       2:01.08Q  4
  8 Benjamin Prince              St Peter's Schoo       2:01.19Q  3
  9 Hayden Mulgrew               St John's College      2:01.99Q  1
 10 Max Spencer                  Rathkeale Colleg       2:02.23Q  6
 11 Wynton Richards              Auckland Grammar       2:06.36Q  2
 12 William Sinclair             St John's College      2:09.96Q  5
 13 Patrick Dowd                 Hamilton Boys Hi       2:01.30Q  3
 14 Liam Turner                  Otago Boys High        2:01.49Q  4
 15 Patrick White                Wellington College     2:02.55Q  6
 16 Todd Douglas                 Lindisfarne College    2:02.76Q  1
 17 Joseph Sinclair              St John's College      2:06.66Q  2
 18 Jack Waterworth              St Patricks Coll       2:10.35Q  5
 19 Ben Kelsey                   Auckland Grammar       2:01.33q  3
 20 Liam Miller                  Sacred Heart Col       2:02.54q  4
 21 Jack Elliott                 New Plymouth Boy       2:02.90q  6
 22 Jack Hammond                 Hutt Valley High       2:02.91q  1
 23 Andrew Ledger                Hutt Internation       2:03.38q  3
 24 Jack Gay                     Wanganui Collegiate    2:03.63q  3
 25 Kane Elms                    St John College        2:03.63   3
 26 Lochie Montgomerie           St Peter's Schoo       2:03.81   6
 27 Bailey Gebbie                Timaru Boy's Hig       2:03.82   1
 28 George Guerin                Timaru Boy's Hig       2:04.22   6
 29 Chris Johnson                New Plymouth Boy       2:04.51   4
 30 Tom Mackisack                Lindisfarne College    2:06.14   3
 31 Jack Paine                   Scots College          2:07.35   2
 32 Connor Patterson             Rangiora High Sc       2:07.92   2
 33 Zinan Bennett                Middleton Grange       2:08.13   6
 34 Jack Gibson Scarlett         Scots College          2:08.34   6
 35 Michael Glasgow              Te Aroha College       2:10.84   1
 36 Stanton Renwicks             St Patricks Coll       2:11.01   5
 37 Harrison Porritt             Palmerston North       2:11.48   5
 38 George Carr Smith            Kings College          2:11.61   2
 39 Jacob Bryan                  Motueka High School    2:12.09   4
 40 Jeremy Holyer                Rangitoto College      2:12.57   2
 41 Hayden Stuart                Menzies College        2:12.60   5
 42 Connor Munro                 Wanganui High Sc       2:13.76   5
 43 Cullen Bird                  Christchurch Boy       2:39.04   4