Athletics Waikato Track - Site License         3/12/2017 - 8:47 AM
   Kennedy Park Resort NZSS Track and Field & Road Championships   
     Hawkes Bay Regional Sports Park  - 1/12/2017 to 3/12/2017     
 
Event 806  Girls 800 Metre Junior
================================================================   
    Name                    Year Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Charlotte Floodsmith-Rya     Chilton St James       2:29.21Q   
  2 Maali Kyle-Ford              Wellington E           2:31.12Q   
  3 Nina Boesch                  Napier Girls Hig       2:31.40Q   
  4 Dana Phelan                  New Plymouth Gir       2:35.71    
  5 Maddie Brown                 St Peter's Schoo       2:36.53    
  6 Anaya Smith                  Tauranga Girls'        2:38.61    
 -- Paige McIlraith              Papanui  High Sc           DNF    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Emma Douglass                Wellington Girls       2:22.75Q   
  2 Lucy Harman                  Marlborough Girl       2:23.89Q   
  3 Meredith Seeto               Rangi Ruru Girls       2:23.92Q   
  4 Ellie Newell-Milina          Hillcrest High S       2:23.92q   
  5 Holly Williams               St Peter's Schoo       2:26.50    
  6 Kaela Drew                   Freyberg High Sc       2:42.17    
  7 Rosemary Yorke               Havelock North H       2:49.94    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 Krystie Solomon              Sacred Heart Gir       2:20.15Q   
  2 Lucy Hegan                   Wellington Girls       2:20.43Q   
  3 Joanna Poland                Avondale College       2:20.46Q   
  4 Isabella Richardson          St Cuthbert's Co       2:21.10q   
  5 Ana Brabyn                   Wanganui Collegiate    2:23.13q   
  6 Caitlin Harley               Macleans College       2:25.50q   
Heat  4 Preliminaries                                              
  1 Brianna Lee                  Napier Girls Hig       2:31.15Q   
  2 Ashleigh Gunn                Freyberg High Sc       2:31.60Q   
  3 Trista Comer                 Otamatea High Sc       2:31.95Q   
  4 Alexa Paintin                Otumoetai College      2:33.09    
  5 Renee Teers                  Wanganui High Sc       2:38.31    
  6 Teia Kahura                  Tauranga Girls'        2:39.60    
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Krystie Solomon              Sacred Heart Gir       2:20.15Q  3
  2 Emma Douglass                Wellington Girls       2:22.75Q  2
  3 Charlotte Floodsmith-Rya     Chilton St James       2:29.21Q  1
  4 Brianna Lee                  Napier Girls Hig       2:31.15Q  4
  5 Lucy Hegan                   Wellington Girls       2:20.43Q  3
  6 Lucy Harman                  Marlborough Girl       2:23.89Q  2
  7 Maali Kyle-Ford              Wellington E           2:31.12Q  1
  8 Ashleigh Gunn                Freyberg High Sc       2:31.60Q  4
  9 Joanna Poland                Avondale College       2:20.46Q  3
 10 Meredith Seeto               Rangi Ruru Girls       2:23.92Q  2
 11 Nina Boesch                  Napier Girls Hig       2:31.40Q  1
 12 Trista Comer                 Otamatea High Sc       2:31.95Q  4
 13 Isabella Richardson          St Cuthbert's Co       2:21.10q  3
 14 Ana Brabyn                   Wanganui Collegiate    2:23.13q  3
 15 Ellie Newell-Milina          Hillcrest High S       2:23.92q  2
 16 Caitlin Harley               Macleans College       2:25.50q  3
 17 Holly Williams               St Peter's Schoo       2:26.50   2
 18 Alexa Paintin                Otumoetai College      2:33.09   4
 19 Dana Phelan                  New Plymouth Gir       2:35.71   1
 20 Maddie Brown                 St Peter's Schoo       2:36.53   1
 21 Renee Teers                  Wanganui High Sc       2:38.31   4
 22 Anaya Smith                  Tauranga Girls'        2:38.61   1
 23 Teia Kahura                  Tauranga Girls'        2:39.60   4
 24 Kaela Drew                   Freyberg High Sc       2:42.17   2
 25 Rosemary Yorke               Havelock North H       2:49.94   2
 -- Paige McIlraith              Papanui  High Sc           DNF   1