Athletics Waikato Track - Site License         3/12/2017 - 8:48 AM
   Kennedy Park Resort NZSS Track and Field & Road Championships   
     Hawkes Bay Regional Sports Park  - 1/12/2017 to 3/12/2017     
 
Event 157  Boys 1500 Metre Senior
================================================================   
    Name                    Year Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Nick Moulai                  St Bede's College      4:09.47Q   
  2 Samuel Tanner                Bethlehem College      4:09.48Q   
  3 Jacob Holmes                 Sacred Heart Col       4:10.03Q   
  4 George Cory-Wright           Kings College          4:10.04Q   
  5 Lachlan Haycock              Tauranga Boys Co       4:10.20q   
  6 Sam Duncan                   Auckland Grammar       4:10.68q   
  7 Stuart Hofmeyr               Westlake Boys Hi       4:10.91    
  8 Drew Cairney                 Kings High School      4:11.17    
  9 Nathan Hill                  Otago Boys High        4:12.25    
 10 Lakshay Bawa                 Macleans College       4:19.33    
 11 Jack Elliott                 New Plymouth Boy       4:21.06    
 12 Nathan Cochrane              Christchurch Boy       4:21.55    
 13 Samuel Averill               Christ's College       4:22.21    
 14 Connor Patterson             Rangiora High Sc       4:22.83    
 15 Callan Rothmets              Wellington College     4:28.13    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Theo Quax                    Macleans College       4:22.16Q   
  2 Jack Hammond                 Hutt Valley High       4:22.89Q   
  3 Benjamin Wall                Palmerston North       4:22.96Q   
  4 Chris Devaney                New Plymouth Boy       4:23.01Q   
  5 Russell Green                Tauranga Boys Co       4:23.08    
  6 Kalani Sheridan              Nayland College        4:23.13    
  7 Gregor Findlay               Mt Aspiring College    4:24.97    
  8 Lochie Montgomerie           St Peter's Schoo       4:26.84    
  9 Jack Marshall                Wellington College     4:27.65    
 10 Ben Baker                    Nelson College         4:31.06    
 11 Olaf Manz                    St Patricks Coll       4:32.60    
 12 Jeremy Holyer                Rangitoto College      4:39.42    
 13 Jack Flannigan               Rangiora High Sc       4:47.59    
 14 Ryan Sutherland              Burnside High Sc       4:53.35    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 Janus Staufenberg            Mt Aspiring College    4:09.00Q   
  2 Isaiah Priddey               Hamilton Boys Hi       4:09.06Q   
  3 Korban Eades                 Tauranga Boys Co       4:09.43Q   
  4 Joel Carman                  Wainuiomata High       4:09.62Q   
  5 Nick Matthews                Nelson College         4:10.68q   
  6 Fletcher Pickworth           Motueka High School    4:10.82q   
  7 Matthew Sutcliffe            Wellington College     4:11.29    
  8 Sam Montgomerie              St Peter's Schoo       4:14.81    
  9 Dion Houston                 Christ's College       4:15.40    
 10 Noah Macdermid               Awatapu College        4:18.18    
 11 Liam Chesney                 St Patricks Coll       4:30.78    
 12 Jared Thomson                Kerikeri High Sc       4:31.51    
 13 Callum Law                   Rangiora High Sc       4:34.73    
 14 Liam O'Rorke                 St John College        4:54.33    
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Janus Staufenberg            Mt Aspiring College    4:09.00Q  3
  2 Nick Moulai                  St Bede's College      4:09.47Q  1
  3 Theo Quax                    Macleans College       4:22.16Q  2
  4 Isaiah Priddey               Hamilton Boys Hi       4:09.06Q  3
  5 Samuel Tanner                Bethlehem College      4:09.48Q  1
  6 Jack Hammond                 Hutt Valley High       4:22.89Q  2
  7 Korban Eades                 Tauranga Boys Co       4:09.43Q  3
  8 Jacob Holmes                 Sacred Heart Col       4:10.03Q  1
  9 Benjamin Wall                Palmerston North       4:22.96Q  2
 10 Joel Carman                  Wainuiomata High       4:09.62Q  3
 11 George Cory-Wright           Kings College          4:10.04Q  1
 12 Chris Devaney                New Plymouth Boy       4:23.01Q  2
 13 Lachlan Haycock              Tauranga Boys Co       4:10.20q  1
 14 Sam Duncan                   Auckland Grammar       4:10.68q  1
 15 Nick Matthews                Nelson College         4:10.68q  3
 16 Fletcher Pickworth           Motueka High School    4:10.82q  3
 17 Stuart Hofmeyr               Westlake Boys Hi       4:10.91   1
 18 Drew Cairney                 Kings High School      4:11.17   1
 19 Matthew Sutcliffe            Wellington College     4:11.29   3
 20 Nathan Hill                  Otago Boys High        4:12.25   1
 21 Sam Montgomerie              St Peter's Schoo       4:14.81   3
 22 Dion Houston                 Christ's College       4:15.40   3
 23 Noah Macdermid               Awatapu College        4:18.18   3
 24 Lakshay Bawa                 Macleans College       4:19.33   1
 25 Jack Elliott                 New Plymouth Boy       4:21.06   1
 26 Nathan Cochrane              Christchurch Boy       4:21.55   1
 27 Samuel Averill               Christ's College       4:22.21   1
 28 Connor Patterson             Rangiora High Sc       4:22.83   1
 29 Russell Green                Tauranga Boys Co       4:23.08   2
 30 Kalani Sheridan              Nayland College        4:23.13   2
 31 Gregor Findlay               Mt Aspiring College    4:24.97   2
 32 Lochie Montgomerie           St Peter's Schoo       4:26.84   2
 33 Jack Marshall                Wellington College     4:27.65   2
 34 Callan Rothmets              Wellington College     4:28.13   1
 35 Liam Chesney                 St Patricks Coll       4:30.78   3
 36 Ben Baker                    Nelson College         4:31.06   2
 37 Jared Thomson                Kerikeri High Sc       4:31.51   3
 38 Olaf Manz                    St Patricks Coll       4:32.60   2
 39 Callum Law                   Rangiora High Sc       4:34.73   3
 40 Jeremy Holyer                Rangitoto College      4:39.42   2
 41 Jack Flannigan               Rangiora High Sc       4:47.59   2
 42 Ryan Sutherland              Burnside High Sc       4:53.35   2
 43 Liam O'Rorke                 St John College        4:54.33   3