Athletics Waikato Track - Site License         3/12/2017 - 8:48 AM
   Kennedy Park Resort NZSS Track and Field & Road Championships   
     Hawkes Bay Regional Sports Park  - 1/12/2017 to 3/12/2017     
 
Event 156  Girls 1500 Metre Junior
================================================================   
    Name                    Year Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Rebecca Baker                Wanganui High Sc       4:51.79Q   
  2 Chloe Hughes                 Rangi Ruru Girls       4:51.98Q   
  3 Zoe Smith                    Mt Aspiring College    4:51.99Q   
  4 Lucy Kokich                  Christchurch Gir       4:52.25Q   
  5 Briana Irving                Gisborne Girls H       4:52.77Q   
  6 Esther Kozyniak              St Catherine's C       4:53.43q   
  7 Chloe Browne                 St Cuthbert's Co       4:54.61q   
  8 Leila Dunlop                 Cashmere High Sc       4:55.57    
  9 Bella Browne                 St Cuthbert's Co       4:58.90    
 10 Rebekah Hill                 Otago Girls High       5:00.25    
 11 Emma Douglass                Wellington Girls       5:07.80    
 12 Imogen Foley                 Diocesan School        5:17.94    
 13 Sarah Matthews               Wanganui Collegiate    5:19.03    
 14 Lydia Ryan                   Waikato Diocesan       5:29.08    
 15 Amelia Winstone              Macleans College       5:29.57    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Isabella Richardson          St Cuthbert's Co       4:49.69Q   
  2 Joanna Poland                Avondale College       4:50.07Q   
  3 Tillie Hollyer               Timaru Girls' Hi       4:50.24Q   
  4 Jemima Antoniazzi            St Peter's Schoo       4:50.31Q   
  5 Kimberley May                Green Bay High S       4:51.71Q   
  6 Clara Braun                  Havelock North H       4:52.33q   
  7 Rosie Trotter                Christchurch Gir       4:54.33q   
  8 Maali Kyle-Ford              Wellington E           4:58.50    
  9 Lucy Harman                  Marlborough Girl       5:00.46    
 10 Seree Coombe                 Hawera High School     5:02.88    
 11 Lydia Robinson               Rangi Ruru Girls       5:04.15    
 12 Georgia Hair                 Diocesan School        5:08.01    
 13 Lucy McKinnon                Diocesan School        5:20.92    
 -- Jemma Cherguit               Epsom Girls Gram           DNF    
 -- Paige McIlraith              Papanui  High Sc           DNF    
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Isabella Richardson          St Cuthbert's Co       4:49.69Q  2
  2 Rebecca Baker                Wanganui High Sc       4:51.79Q  1
  3 Joanna Poland                Avondale College       4:50.07Q  2
  4 Chloe Hughes                 Rangi Ruru Girls       4:51.98Q  1
  5 Tillie Hollyer               Timaru Girls' Hi       4:50.24Q  2
  6 Zoe Smith                    Mt Aspiring College    4:51.99Q  1
  7 Jemima Antoniazzi            St Peter's Schoo       4:50.31Q  2
  8 Lucy Kokich                  Christchurch Gir       4:52.25Q  1
  9 Kimberley May                Green Bay High S       4:51.71Q  2
 10 Briana Irving                Gisborne Girls H       4:52.77Q  1
 11 Clara Braun                  Havelock North H       4:52.33q  2
 12 Esther Kozyniak              St Catherine's C       4:53.43q  1
 13 Rosie Trotter                Christchurch Gir       4:54.33q  2
 14 Chloe Browne                 St Cuthbert's Co       4:54.61q  1
 15 Leila Dunlop                 Cashmere High Sc       4:55.57   1
 16 Maali Kyle-Ford              Wellington E           4:58.50   2
 17 Bella Browne                 St Cuthbert's Co       4:58.90   1
 18 Rebekah Hill                 Otago Girls High       5:00.25   1
 19 Lucy Harman                  Marlborough Girl       5:00.46   2
 20 Seree Coombe                 Hawera High School     5:02.88   2
 21 Lydia Robinson               Rangi Ruru Girls       5:04.15   2
 22 Emma Douglass                Wellington Girls       5:07.80   1
 23 Georgia Hair                 Diocesan School        5:08.01   2
 24 Imogen Foley                 Diocesan School        5:17.94   1
 25 Sarah Matthews               Wanganui Collegiate    5:19.03   1
 26 Lucy McKinnon                Diocesan School        5:20.92   2
 27 Lydia Ryan                   Waikato Diocesan       5:29.08   1
 28 Amelia Winstone              Macleans College       5:29.57   1
 -- Paige McIlraith              Papanui  High Sc           DNF   2
 -- Jemma Cherguit               Epsom Girls Gram           DNF   2