Athletics Waikato Track - Site License         3/12/2017 - 5:57 PM
   Kennedy Park Resort NZSS Track and Field & Road Championships   
     Hawkes Bay Regional Sports Park  - 1/12/2017 to 3/12/2017     
 
Event 915  Boys 4x400 Meter Relay Junior
================================================================   
    Team                                                 Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 John McGlashan College  'A'                         3:50.53    
     1) Dominic Morrison                2) Max Kirkwood            
     3) Nathan Harrison                 4) Josh Hou                
  2 St Bede's College  'A'                              3:50.56    
     1) Bradley Jervis                  2) Luke de Roo             
     3) Andres Hernandez                4) Ethan Smolej            
  3 Wanganui High School  'A'                           4:00.42    
     1) Jakob Moorhouse                 2) Ethan Cox               
     3) Nathan Cohen                    4) Maysin Katene           
  4 Rathkeale College/Trinity Sen  'A'                  4:08.55    
     1) Jayden Esekia Savea             2) Jayden Webb-Milner      
     3) Joseph Quinn                    4) Kosta Mills             
  5 Havelock North High School  'A'                     4:13.86    
     1) Josh Beecroft                   2) Will Tidswell           
     3) Cole Fletcher                   4) Liam O'Reilly           
  6 Burnside High School  'A'                           4:14.60    
     1) Calib Bone                      2) Thomas Anderson         
     3) Cameron Clark                   4) Finn McLachlan          
  7 Havelock North High School  'B'                     4:18.33    
     1) Adam Engelke                    2) Max Buller              
     3) Sam Bird                        4) Alex van Oeveren        
Section  2                                                         
  1 Kings High School  'A'                              3:35.77    
     1) Duncan Trevithick               2) George Bates            
     3) Bradley McPate                  4) Flynn Murdoch           
  2 Napier Boys High School  'A'                        3:45.23    
     1) Archie Hargrave                 2) Oliver Marshall         
     3) Raymond O'Rourke                4) Toby Archer             
  3 Auckland Grammar School  'A'                        3:48.15    
     1) Joshua Penney                   2) Isaac Chaytor           
     3) Tamiro Armstrong                4) Oscar Millington        
  4 Wanganui Collegiate  'A'                            3:53.72    
     1) Logan Henry                     2) Liam Back               
     3) Agustin Valdes Zegers           4) George Meyer            
  5 Macleans College  'A'                               3:55.50    
     1) Tony Su                         2) Kalani Hokianga         
     3) Brandon Breytenbach             4) Dominic Mutti           
  6 St Peter's School Camb  'A'                         3:58.64    
     1) Hamish McGiven                  2) Jamal Roberton          
     3) Will Montgomerie                4) John McLean             
  7 St Patricks College Silverstr  'A'                  4:00.12    
     1) Jack Oram                       2) Cory Gee                
     3) Liam Roseingrave                4) Euan Kortink            
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Kings High School  'A'                              3:35.77   2
     1) Duncan Trevithick               2) George Bates            
     3) Bradley McPate                  4) Flynn Murdoch           
  2 Napier Boys High School  'A'                        3:45.23   2
     1) Archie Hargrave                 2) Oliver Marshall         
     3) Raymond O'Rourke                4) Toby Archer             
  3 Auckland Grammar School  'A'                        3:48.15   2
     1) Joshua Penney                   2) Isaac Chaytor           
     3) Tamiro Armstrong                4) Oscar Millington        
  4 John McGlashan College  'A'                         3:50.53   1
     1) Dominic Morrison                2) Max Kirkwood            
     3) Nathan Harrison                 4) Josh Hou                
  5 St Bede's College  'A'                              3:50.56   1
     1) Bradley Jervis                  2) Luke de Roo             
     3) Andres Hernandez                4) Ethan Smolej            
  6 Wanganui Collegiate  'A'                            3:53.72   2
     1) Logan Henry                     2) Liam Back               
     3) Agustin Valdes Zegers           4) George Meyer            
  7 Macleans College  'A'                               3:55.50   2
     1) Tony Su                         2) Kalani Hokianga         
     3) Brandon Breytenbach             4) Dominic Mutti           
  8 St Peter's School Camb  'A'                         3:58.64   2
     1) Hamish McGiven                  2) Jamal Roberton          
     3) Will Montgomerie                4) John McLean             
  9 St Patricks College Silverstr  'A'                  4:00.12   2
     1) Jack Oram                       2) Cory Gee                
     3) Liam Roseingrave                4) Euan Kortink            
 10 Wanganui High School  'A'                           4:00.42   1
     1) Jakob Moorhouse                 2) Ethan Cox               
     3) Nathan Cohen                    4) Maysin Katene           
 11 Rathkeale College/Trinity Sen  'A'                  4:08.55   1
     1) Jayden Esekia Savea             2) Jayden Webb-Milner      
     3) Joseph Quinn                    4) Kosta Mills             
 12 Havelock North High School  'A'                     4:13.86   1
     1) Josh Beecroft                   2) Will Tidswell           
     3) Cole Fletcher                   4) Liam O'Reilly           
 13 Burnside High School  'A'                           4:14.60   1
     1) Calib Bone                      2) Thomas Anderson         
     3) Cameron Clark                   4) Finn McLachlan          
 14 Havelock North High School  'B'                     4:18.33   1
     1) Adam Engelke                    2) Max Buller              
     3) Sam Bird                        4) Alex van Oeveren