Athletics Waikato Track - Site License     7/01/2018 - 5:33 PM
   2018 North Island Colgate Games - 5/01/2018 to 7/01/2018    
                       Mt Smart Stadium                        
 
Event 305  Boys Shot Put Grade 10
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Flight  1                                                      
  1 Corban King                  OLYW                     9.33m
  2 John-Paul Schmidt            Mangere Otahuhu AC       9.21m
  3 Ky-mani Kaumoana             TARO                     8.73m
  4 Isaac Smith                  PAKU                     8.69m
  5 Daniel Mullens               PAKU                     8.07m
  6 Ben Jones                    AWAI                     7.12m
  7 Kyle Mendes                  WTKC                     6.68m
  8 Tom Chambers-Steward         ROSK                     6.16m
  9 Danny Murphy                 TAKP                     5.72m
 10 Nathaniel Dalton-Wilson      BMAC                     5.50m
 11 Jack Harray                  KATI                     5.33m
 12 Flynn Hall                   EGMT                     5.30m
Flight  2                                                      
  1 Noah Krynen                  LHTA                     8.67m
  2 Joshua Ingham                OLYW                     8.26m
  3 Ryan Tinney                  MANA                     8.02m
  4 Braedon L Hetaraka           WHGR                     7.84m
  5 Dimitri Fruean               Mangere Otahuhu AC       7.66m
  6 Joel Brewer                  HIBA                     7.61m
  7 Leon Dromer                  MASA                     7.45m
  8 Liam Gyde                    INGL                     7.29m
  9 Ottis Oliver-Chambers        NHBC                     7.28m
 10 Joshua Perks                 NHBC                     6.76m
 11 Horouta Davidson             MNRA                     6.64m
 12 Hieke McGarvey               WHKE                     6.23m
 13 Haizley Bartlett             NAPA                     6.15m
 14 Finley Gibson                Randwick Bot            X5.47m
 15 Daniel Wackrow               LYND                     5.46m
 16 Abraham Li                   WTKC                     5.26m
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Corban King                  OLYW                     9.33m
  2 John-Paul Schmidt            Mangere Otahuhu AC       9.21m
  3 Ky-mani Kaumoana             TARO                     8.73m
  4 Isaac Smith                  PAKU                     8.69m
  5 Noah Krynen                  LHTA                     8.67m
  6 Joshua Ingham                OLYW                     8.26m
  7 Daniel Mullens               PAKU                     8.07m
  8 Ryan Tinney                  MANA                     8.02m
  9 Braedon L Hetaraka           WHGR                     7.84m
 10 Dimitri Fruean               Mangere Otahuhu AC       7.66m
 11 Joel Brewer                  HIBA                     7.61m
 12 Leon Dromer                  MASA                     7.45m
 13 Liam Gyde                    INGL                     7.29m
 14 Ottis Oliver-Chambers        NHBC                     7.28m
 15 Ben Jones                    AWAI                     7.12m
 16 Joshua Perks                 NHBC                     6.76m
 17 Kyle Mendes                  WTKC                     6.68m
 18 Horouta Davidson             MNRA                     6.64m
 19 Hieke McGarvey               WHKE                     6.23m
 20 Tom Chambers-Steward         ROSK                     6.16m
 21 Haizley Bartlett             NAPA                     6.15m
 22 Danny Murphy                 TAKP                     5.72m
 23 Nathaniel Dalton-Wilson      BMAC                     5.50m
 24 Finley Gibson                Randwick Bot            X5.47m
 25 Daniel Wackrow               LYND                     5.46m
 26 Jack Harray                  KATI                     5.33m
 27 Flynn Hall                   EGMT                     5.30m
 28 Abraham Li                   WTKC                     5.26m