Auckland Track  - Site License                07/01/2018 - 8:19 AM
    2018 North Island Colgate Games - 05/01/2018 to 07/01/2018     
                         Mt Smart Stadium                          
 
Event 217  Boys 800 Metre Grade 12
================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals    
================================================================   
Heat  1                                                            
  1 Daniel Sinclair              HINE                   2:22.27    
  2 Mitchell Taylor              BVEA                   2:22.94    
  3 Thomas White                 OLYW                   2:23.65    
  4 Callum Murray                FAIR                   2:24.55    
  5 Cameron Maunder              TAKP                   2:25.51    
  6 Sam Paranihi                 NHBC                   2:31.62    
  7 Dre Shelley                  WUKU                   2:43.98    
  8 Quinn Boyle                  BVEA                   2:46.44    
  9 Tyler Kidd                   STRA                   2:52.65    
 10 Ethan Buchanan               WSCO                   2:56.90    
 11 Oscar Kreuzer                PRAM                   2:56.95    
 12 Daniel Gilberd               INGL                   2:58.10    
 13 James Spencer                PRAM                   2:59.67    
Heat  2                                                            
  1 Jonah Seeds                  LHTA                   2:22.39    
  2 Rory Bathurst                TARO                   2:28.14    
  3 Ryan Boyle                   BVEA                   2:30.38    
  4 Joshua Villarosa             NSW                   X2:33.09    
  5 Louie Endres                 HINE                   2:33.11    
  6 Henry Greaves                Oratia Running Club    2:34.46    
  7 Oscar Andrew                 PUKE                   2:36.90    
  8 Cody Lunny                   WTKC                   2:40.92    
  9 Tod Sloan                    AVDL                   2:44.95    
 10 Sean McPhee                  ESTA                   2:45.57    
 11 Izion Fletcher-Hulbert       ROSK                   2:57.28    
 -- Ryan Topp                    WSCO                        DQ    
Heat  3                                                            
  1 James Ford                   TAKP                   2:20.27    
  2 Jack Hunter                  AWAI                   2:21.60    
  3 William Fletcher             City North Brisbane   X2:29.13    
  4 Joshua Allen                 LHTA                   2:30.49    
  5 Ian Pugh                     TRGA                   2:31.20    
  6 Dion Wallwork                PAKU                   2:35.34    
  7 Keelan Brien                 NSW                   X2:40.16    
  8 Devereaux Sorby              Oratia Running Club    2:40.98    
  9 Tom Leon-Brown               WTKC                   2:42.67    
 10 Caleb Honey                  PAKU                   2:44.42    
 11 William Kirk                 LYND                   2:45.65    
 12 Luke Harris                  PNTH                   2:48.72    
 13 Angus Whatman                NSW                   X2:53.46    
 14 James Hercus                 KARO                   2:53.64    
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 James Ford                   TAKP                   2:20.27   3
  2 Jack Hunter                  AWAI                   2:21.60   3
  3 Daniel Sinclair              HINE                   2:22.27   1
  4 Jonah Seeds                  LHTA                   2:22.39   2
  5 Mitchell Taylor              BVEA                   2:22.94   1
  6 Thomas White                 OLYW                   2:23.65   1
  7 Callum Murray                FAIR                   2:24.55   1
  8 Cameron Maunder              TAKP                   2:25.51   1
  9 Rory Bathurst                TARO                   2:28.14   2
 10 William Fletcher             City North Brisbane   X2:29.13   3
 11 Ryan Boyle                   BVEA                   2:30.38   2
 12 Joshua Allen                 LHTA                   2:30.49   3
 13 Ian Pugh                     TRGA                   2:31.20   3
 14 Sam Paranihi                 NHBC                   2:31.62   1
 15 Joshua Villarosa             NSW                   X2:33.09   2
 16 Louie Endres                 HINE                   2:33.11   2
 17 Henry Greaves                Oratia Running Club    2:34.46   2
 18 Dion Wallwork                PAKU                   2:35.34   3
 19 Oscar Andrew                 PUKE                   2:36.90   2
 20 Keelan Brien                 NSW                   X2:40.16   3
 21 Cody Lunny                   WTKC                   2:40.92   2
 22 Devereaux Sorby              Oratia Running Club    2:40.98   3
 23 Tom Leon-Brown               WTKC                   2:42.67   3
 24 Dre Shelley                  WUKU                   2:43.98   1
 25 Caleb Honey                  PAKU                   2:44.42   3
 26 Tod Sloan                    AVDL                   2:44.95   2
 27 Sean McPhee                  ESTA                   2:45.57   2
 28 William Kirk                 LYND                   2:45.65   3
 29 Quinn Boyle                  BVEA                   2:46.44   1
 30 Luke Harris                  PNTH                   2:48.72   3
 31 Tyler Kidd                   STRA                   2:52.65   1
 32 Angus Whatman                NSW                   X2:53.46   3
 33 James Hercus                 KARO                   2:53.64   3
 34 Ethan Buchanan               WSCO                   2:56.90   1
 35 Oscar Kreuzer                PRAM                   2:56.95   1
 36 Izion Fletcher-Hulbert       ROSK                   2:57.28   2
 37 Daniel Gilberd               INGL                   2:58.10   1
 38 James Spencer                PRAM                   2:59.67   1
 -- Ryan Topp                    WSCO                        DQ   2