Auckland Track  - Site License                07/01/2018 - 8:19 AM
    2018 North Island Colgate Games - 05/01/2018 to 07/01/2018     
                         Mt Smart Stadium                          
 
Event 219  Boys 800 Metre Grade 10
================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals    
================================================================   
Heat  1                                                            
  1 Vinnie Wallwork              PAKU                   2:38.08    
  2 Ottis Oliver-Chambers        NHBC                   2:42.23    
  3 Hamish Murray                FAIR                   2:43.00    
  4 Joshua Ingham                OLYW                   2:48.37    
  5 Nathan Young                 NSW                   X2:52.82    
  6 Alexander de Lautour         PAPK                   2:53.42    
  7 Mason Rodgers                GLEN                   2:56.99    
  8 Ryan Tinney                  MANA                   2:58.31    
  9 Levi Mahony                  NSW                   X2:58.40    
 10 Mitchell Healy               NSW                   X3:03.07    
 11 Cooper Levy                  NSW                   X3:07.80    
 12 Archay Lee-Fisimatagi        AVDL                   3:17.28    
Heat  2                                                            
  1 Leyton Heta                  HINE                   2:40.14    
  2 Oliver Hercus                KARO                   2:42.68    
  3 Matthew Sinclair             HINE                   2:43.90    
  4 Thomas Hay-MacKenzie         NAPA                   2:50.84    
  5 Ethan Genet                  WLFA                   2:51.69    
  6 Bayden Nancarrow             MASA                   2:51.95    
  7 Jamie Maunder                TAKP                   2:55.32    
  8 Lachlan Cruickshank          WTKC                   2:58.20    
  9 Daniel Farnworth             ESTA                   2:59.81    
 10 Alex Dewhurst                MORA                   3:02.01    
 11 Richie Trathen               PAKU                   3:02.40    
 12 Orlando Grinbergs            NSW                   X3:03.88    
Heat  3                                                            
  1 Kadin Nogaj                  GRER                   2:36.57    
  2 Echelon Topp                 WSCO                   2:39.46    
  3 Finn Cookson                 TARO                   2:46.14    
  4 Isaac Smith                  PAKU                   2:47.07    
  5 Flynn Jameson                WTKC                   2:48.86    
  6 Nathaniel Burke              HTGA                   2:48.90    
  7 Michael Wade                 TARO                   2:54.43    
  8 Seth Ireland                 CHBG                   2:57.59    
  9 Robbie Kelso-Heap            PTCH                   3:03.60    
 10 Jake Turner                  LHTA                   3:07.04    
 11 Finley Gibson                Randwick Bot          X3:15.58    
 12 Kenneth McIver               NORM                   3:27.74    
 13 Jonty Sherson                ROSK                   3:54.80    
 -- Jet Sloan                    AVDL                        DQ    
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Kadin Nogaj                  GRER                   2:36.57   3
  2 Vinnie Wallwork              PAKU                   2:38.08   1
  3 Echelon Topp                 WSCO                   2:39.46   3
  4 Leyton Heta                  HINE                   2:40.14   2
  5 Ottis Oliver-Chambers        NHBC                   2:42.23   1
  6 Oliver Hercus                KARO                   2:42.68   2
  7 Hamish Murray                FAIR                   2:43.00   1
  8 Matthew Sinclair             HINE                   2:43.90   2
  9 Finn Cookson                 TARO                   2:46.14   3
 10 Isaac Smith                  PAKU                   2:47.07   3
 11 Joshua Ingham                OLYW                   2:48.37   1
 12 Flynn Jameson                WTKC                   2:48.86   3
 13 Nathaniel Burke              HTGA                   2:48.90   3
 14 Thomas Hay-MacKenzie         NAPA                   2:50.84   2
 15 Ethan Genet                  WLFA                   2:51.69   2
 16 Bayden Nancarrow             MASA                   2:51.95   2
 17 Nathan Young                 NSW                   X2:52.82   1
 18 Alexander de Lautour         PAPK                   2:53.42   1
 19 Michael Wade                 TARO                   2:54.43   3
 20 Jamie Maunder                TAKP                   2:55.32   2
 21 Mason Rodgers                GLEN                   2:56.99   1
 22 Seth Ireland                 CHBG                   2:57.59   3
 23 Lachlan Cruickshank          WTKC                   2:58.20   2
 24 Ryan Tinney                  MANA                   2:58.31   1
 25 Levi Mahony                  NSW                   X2:58.40   1
 26 Daniel Farnworth             ESTA                   2:59.81   2
 27 Alex Dewhurst                MORA                   3:02.01   2
 28 Richie Trathen               PAKU                   3:02.40   2
 29 Mitchell Healy               NSW                   X3:03.07   1
 30 Robbie Kelso-Heap            PTCH                   3:03.60   3
 31 Orlando Grinbergs            NSW                   X3:03.88   2
 32 Jake Turner                  LHTA                   3:07.04   3
 33 Cooper Levy                  NSW                   X3:07.80   1
 34 Finley Gibson                Randwick Bot          X3:15.58   3
 35 Archay Lee-Fisimatagi        AVDL                   3:17.28   1
 36 Kenneth McIver               NORM                   3:27.74   3
 37 Jonty Sherson                ROSK                   3:54.80   3
 -- Jet Sloan                    AVDL                        DQ   3