NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
       2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016        
               Manawatu Community Track, Palmerston North               
 
Event 147  Girls 200 Meter Grade 10
========================================================================
    Name                     Age Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals                                                             
  1 Chethana Witharana        10 Olympic Harr             29.98q -1.1  2
  2 Zayyaan Smith             10 Waitakere Ci             30.30q -0.9  1
  3 Amelia McKay              10 Levin Athletic Club      31.30q -1.1  2
  4 Monique Gorrie            10 Palmerston N             31.31q -0.7  3
  5 Paris Latu                10 Papatoetoe A             31.91q -0.7  3
  6 Rylee Watt                10 Lower Hutt AAC           31.97q -0.9  1
  7 Georgie Furnell           10 Palmerston N             32.03q -1.1  2
  8 Grace Akeripa             10 Hastings Ath             32.12q -0.9  1
  9 Olivia Ingham             10 Olympic Harr             32.25  -1.1  2
 10 Nadja Kumerich            10 North Harbou             32.29  -0.9  1
 11 Lillian Muir              10 Lake City At             32.69  -1.1  2
 12 April Milne               10 Athletics Wa             32.70  -0.9  1
 13 Pounamu Wharehinga        10 Gisborne Ama             32.70  -0.9  1
 14 Maiuli Teirney            10 Avondale AAC             32.72  -0.7  3
 15 Leah Koko                 10 North Harbou             32.73  -1.1  2
 16 Isla McCabe               10 Fairfield At             32.78  -0.7  3
 17 Anaaya Gould              10 Greerton Ama             32.88  -0.7  3
 18 Esther Pratten            10 Port Hills A             33.05  -1.1  2
 19 Alana-Ann Sharp           10 Egmont Athletics         33.84  -0.9  1
 20 Georgia Meads             10 Athletics Ha             34.20  -0.9  1
 21 Georgia Prendiville       10 Egmont Athletics         34.25  -1.1  2
 22 Alexandrea Ape-Paia       10 Roskill South AAC        34.61  -0.7  3
 23 Annabelle K Oosthoek      10 Te Aroha Ath             35.53  -0.7  3
 24 Zyah Molen                10 Mana AAC                 36.47  -0.7  3
Preliminaries                                                           
 25 Hayley Stokes             10 Upper Hutt A                           
 26 Ruby Denicaucau           10 Mana AAC                               
 27 Hinerauiri Cotter-Luke    10 Gisborne Ama                           
 28 Molly O'Sullivan          10 Karori AAC                             
 29 Sophia Duthie             10 Feilding Ath                           
 30 Isla McCann               10 Hillsborough                           
 31 Nina Trumm                10 Matamata Ath                           
 32 Jessica Hewson            10 Karori AAC                             
 33 Ariana Harrington         10 Levin Athletic Club                    
 34 Brooke Schaumkell         10 Avondale AAC                           
 35 Miah Knoetze              10 Mana AAC                               
 36 Mia Bartlett              10 Athletics Wa                           
 37 Madeleine Davey           10 Palmerston N                           
 38 Grace Appleton            10 Karori AAC                             
 39 Elliott Yaxley            10 Otaki Athlet                           
 40 Georgia Sweeney           10 Frankton Ath                           
 41 Rosa Christini            10 Dannevirke A