NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
       2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016        
               Manawatu Community Track, Palmerston North               
 
Event 149  Boys 100 Meter Grade 10
========================================================================
    Name                     Age Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals                                                             
  1 Ryan Shotter              10 Napier Athle             13.73q -1.6  1
  2 Ben Lambert               10 Paraparaumu              14.09q -2.0  2
  3 Kyan Rangitutia           10 Fairfield At             14.37q -2.0  2
  4 Jabez Barwig-Uini         10 Roskill South AAC        14.41q -2.0  2
  5 Benjamin Sneddon          10 Karori AAC               14.45q -1.5  3
  6 Bradley Melesala          10 Titahi Bay AAC Inc       14.49q -1.6  1
  7 Connor Larnach            10 Palmerston N             14.62q -1.5  3
  8 Caleb Wansink             10 North Harbou             14.74q -1.6  1
  9 Alex Thorpe               10 Roskill South AAC        14.84  -1.5  3
 10 Bevron Smith              10 Papatoetoe A             14.84  -1.6  1
 11 Forbes Kennedy            10 Ashhurst A & HC          14.97  -2.0  2
 12 Angus Carthew             10 Wairarapa Tr             14.99  -1.5  3
 13 Keesen Smith              10 Papatoetoe A             15.01  -2.0  2
 14 Tyrone Resch              10 Titahi Bay AAC Inc       15.14  -1.5  3
 15 Izak Derik-Westaway       10 Ashburton At             15.20  -1.5  3
 16 Cody Ogle                 10 Normanby Ama             15.24  -1.6  1
 17 Josh Augustine            10 Dannevirke A             15.29  -1.6  1
 18 Andre Gundersen           10 Greerton Ama             15.34  -2.0  2
 19 Thomas Hunt               10 Cambridge A              15.38  -2.0  2
 20 Dean Clarkson             10 Egmont Athletics         15.51  -1.5  3
 21 Corbin Fell               10 Frankton Ath             15.60  -1.5  3
 22 Fiti Aliva                10 Titahi Bay AAC Inc       15.74  -1.6  1
 23 Benjamin Gillies          10 Lower Hutt AAC           15.84  -1.6  1
 -- Ethan Worboys             10 Feilding Ath                FS  -2.0  2
Preliminaries                                                           
 25 Flynn Watson              10 Olympic Harr                           
 26 Harrison O'Brien          10 Eastern Athl                           
 27 Louis Hunt                10 Cambridge A                            
 28 Alex Harold               10 Levin Athletic Club                    
 29 Luke Harris               10 Palmerston N                           
 30 Jordan Williamson         10 Feilding Ath                           
 31 Tod Sloan                 10 Avondale AAC                           
 32 Liam Partridge            10 Karori AAC                             
 33 Hamish Kerr               10 Hinemoa AAC                            
 34 Harrison R Burge          10 Te Aroha Ath                           
 35 Kylem Vunipola            10 Palmerston N                           
 36 Connor Brown              10 Bellevue Ath                           
 37 Josephus Moses            10 Karori AAC                             
 38 MJ Fui                    10 Papakura Ath                           
 39 Tayne Clark               10 Opunake AAC                            
 40 Anthony Hunt              10 Olympic Harr                           
 41 Connor Dillon             10 Normanby Ama                           
 42 Cullum Gibbons            10 Dannevirke A                           
 43 Hokioramai Dunn           10 Athletics Wh                           
 44 Adam El Bayouk            10 Feilding Ath                           
 45 Aaron L Daysh             10 Te Aroha Ath                           
 46 Zane Yeo                  10 Paraparaumu                            
 47 Thomas Wiliams            10 Palmerston N                           
 48 Jaden Savill              10 Palmerston N                           
 49 Ethan Rogerson            10 Hinemoa AAC                            
 50 Mikaele Ulugia-Mao        10 Titahi Bay AAC Inc                     
 51 Shaad Janif               10 Kaitaia Athl                           
 52 Harrison McGregor         10 Omokoroa                               
 -- Joshua Allen              10 Lower Hutt AAC