NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
       2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016        
               Manawatu Community Track, Palmerston North               
 
Event 247  Girls 100 Meter Grade 13
========================================================================
    Name                     Age Team                     Semis  Wind H#
========================================================================
Semi-Finals                                                             
  1 Olivia N Came             13 Te Aroha Ath             13.00q -0.9  3
  2 Sofia Lome                13 Takapuna Ath             13.06q -0.5  1
  3 Cecile Sililoto           13 Papakura Ath             13.16q -0.5  1
  4 Charlotte Drabble         13 Te Puke Athl             13.24q -0.9  3
  5 Maria Carbonell-Ganet     13 Takapuna Ath             13.25q  0.2  2
  6 Kayli Tuiraviravi         13 Bellevue Ath             13.27q  0.2  2
  7 Bernadine Solo            13 Titahi Bay AAC Inc       13.45q  0.2  2
  8 Georgia Wansink           13 North Harbou             13.48q -0.9  3
  9 Rose Lovell               13 Olympic Harr             13.62  -0.5  1
 10 Eleanor White             13 Olympic Harr             13.67  -0.9  3
 11 Maria Sartin              13 Fairfield At             13.68  -0.5  1
 12 Sarah Farmer              13 Athletics Ha             13.75   0.2  2
 13 Sophie Russell            13 Karori AAC               13.79  -0.5  1
 14 Amelia Burley             13 Wellington H             13.82  -0.9  3
 15 Heeni Vinsen              13 Levin Athletic Club      13.88   0.2  2
 16 Jessie Falloon            13 Palmerston N             13.95  -0.5  1
 17 Stella Harrison           13 Lower Hutt AAC           14.03   0.2  2
 18 Manaia Webb               13 Kerikeri Str             14.06   0.2  2
 19 Emelia Patrick            13 Palmerston N             14.10   0.2  2
 20 Katie Corbett             13 Fairfield At             14.19  -0.9  3
 21 Summa Elemam              13 Egmont Athletics         14.20  -0.9  3
 22 Elinor Bann               13 Wellington H             14.36  -0.5  1
 23 Georgia Browne            13 Bellevue Ath             14.44  -0.9  3
 24 Jorien Fourie             13 Pakuranga At             14.54  -0.5  1
Preliminaries                                                           
 25 Ana Rathbone              13 Hastings Ath                           
 26 Grace Penberthy           13 North Harbou                           
 27 Samantha` Taylor          13 Upper Hutt A                           
 28 Rachel Lee                13 Egmont Athletics                       
 29 Zharna Beattie            13 Athletics Ta                           
 30 Haley Murphy              13 Levin Athletic Club                    
 31 Tuuaari Topp              13 Upper Hutt A                           
 32 Charlotte A Oosthoek      13 Te Aroha Ath                           
 33 Caroline Kolver           13 Fairfield At                           
 34 Samantha Clark            13 Mana AAC                               
 35 Libby Taylor              13 Feilding Ath                           
 36 Parayse Butler            13 Athletics Ha                           
 37 Angelia James             13 Feilding Ath