NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
     2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016     
            Manawatu Community Track, Palmerston North             
 
Event 324  Boys 400 Meter Grade 10
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Alex Martin               10 Karori AAC             1:06.24q  2
  2 Forbes Kennedy            10 Ashhurst A & HC        1:09.53q  2
  3 Alex King                 10 Palmerston N           1:09.59q  2
  4 Luke Harris               10 Palmerston N           1:09.83q  2
  5 Tom Baines                10 Central Hawk           1:10.49q  5
  6 Sam Paranihi              10 North Harbou           1:10.70q  5
  7 Mitchell Taylor           10 Omokoroa               1:10.75q  3
  8 Joshua Allen              10 Lower Hutt AAC         1:11.99q  4
  9 Jabez Barwig-Uini         10 Roskill South AAC      1:12.09   3
 10 Alex Thorpe               10 Roskill South AAC      1:12.31   1
 11 Daniel Sinclair           10 Hinemoa AAC            1:12.53   6
 12 Izak Derik-Westaway       10 Ashburton At           1:13.23   4
 13 Zac Perrett               10 Kaponga Athl           1:13.27   1
 14 Tod Sloan                 10 Avondale AAC           1:13.28   5
 15 Cody Ogle                 10 Normanby Ama           1:13.33   1
 16 Piripi Bercic             10 Paraparaumu            1:13.38   1
 17 Thomas White              10 Olympic Harr           1:13.99   4
 18 Finn O'Sullivan           10 Karori AAC             1:14.55   5
 19 Liam Partridge            10 Karori AAC             1:14.80   2
 20 Flynn Watson              10 Olympic Harr           1:15.36   1
 21 Angus Carthew             10 Wairarapa Tr           1:15.37   5
 22 Joel Griffiths            10 Bellevue Ath           1:15.65   1
 23 Oscar Kreuzer             10 Paraparaumu            1:15.72   4
 24 Harrison O'Brien          10 Eastern Athl           1:15.87   5
 25 Cullum Gibbons            10 Dannevirke A           1:15.88   6
 26 Ryan Topp                 10 Wellington S           1:16.49   6
 27 Dean Clarkson             10 Egmont Athletics       1:18.00   5
 28 Tayne Clark               10 Opunake AAC            1:18.24   3
 29 Adam El Bayouk            10 Feilding Ath           1:19.04   4
 30 Riley Bellamy             10 Hinemoa AAC            1:19.22   6
 31 Keesen Smith              10 Papatoetoe A           1:19.56   4
 32 Lindsay Johnstone         10 Athletics Wanganui     1:21.11   2
 33 Cameron Dallinger         10 Inglewood At           1:23.14   4
 34 Oscar Ruffell             10 Athletics Wh           1:26.45   6
 35 Ethan Rogerson            10 Hinemoa AAC            1:27.30   1
 36 Shaad Janif               10 Kaitaia Athl           1:32.33   2
 37 Daniel Gilberd            10 Inglewood At           1:36.14   5