NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
       2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016        
               Manawatu Community Track, Palmerston North               
 
Event 201  Boys 200 Meter Grade 10
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 Jabez Barwig-Uini         10 Roskill South AAC        29.69q  0.1  3
  2 Ryan Shotter              10 Napier Athle             29.91q  1.5  4
  3 Connor Larnach            10 Palmerston N             30.02q  1.4  2
  4 Benjamin Sneddon          10 Karori AAC               30.17q  1.1  6
  5 Kyan Rangitutia           10 Fairfield At             30.48q  1.4  2
  6 Alex Thorpe               10 Roskill South AAC        30.71q  1.1  6
  7 Ben Lambert               10 Paraparaumu              30.77q  1.1  6
  8 Caleb Wansink             10 North Harbou             30.84q -0.7  1
  9 Tyrone Resch              10 Titahi Bay AAC Inc       31.07q  0.1  3
 10 Luke Harris               10 Palmerston N             31.11q  0.1  3
 11 Keesen Smith              10 Papatoetoe A             31.49q  1.1  6
 12 Corbin Fell               10 Frankton Ath             31.60q  2.6  5
 13 Alex Harold               10 Levin Athletic Club      31.60q  0.1  3
 14 Forbes Kennedy            10 Ashhurst A & HC          31.68q  1.5  4
 15 Izak Derik-Westaway       10 Ashburton At             31.68q  2.6  5
 16 Bradley Melesala          10 Titahi Bay AAC Inc       31.73q  1.1  6
 17 Dean Clarkson             10 Egmont Athletics         31.83q  0.1  3
 18 Cody Ogle                 10 Normanby Ama             31.83q  1.4  2
 19 Thomas Hunt               10 Cambridge A              31.84q  0.1  3
 20 Bevron Smith              10 Papatoetoe A             31.90q  1.1  6
 21 Flynn Watson              10 Olympic Harr             31.92q  0.1  3
 22 Angus Carthew             10 Wairarapa Tr             32.24q  1.5  4
 23 Fiti Aliva                10 Titahi Bay AAC Inc       32.40q  2.6  5
 24 Ethan Worboys             10 Feilding Ath             32.44q  2.6  5
 25 William Julian            10 Olympic Harr             32.78  -0.7  1
 26 Harrison O'Brien          10 Eastern Athl             32.82  -0.7  1
 27 Hamish Kerr               10 Hinemoa AAC              32.97   1.5  4
 28 Benjamin Gillies          10 Lower Hutt AAC           33.03   2.6  5
 29 Liam Partridge            10 Karori AAC               33.04   2.6  5
 30 Louis Hunt                10 Cambridge A              33.22   1.4  2
 31 Josephus Moses            10 Karori AAC               33.24  -0.7  1
 32 Adam El Bayouk            10 Feilding Ath             33.39   1.5  4
 33 Connor Brown              10 Bellevue Ath             33.83   1.1  6
 34 Breyan Wright             10 Athletics Ha             34.72  -0.7  1
 35 Connor Dillon             10 Normanby Ama             35.01  -0.7  1
 36 Aaron L Daysh             10 Te Aroha Ath             35.20   1.1  6
 37 Tayne Clark               10 Opunake AAC              35.22   1.4  2
 38 Thomas Wiliams            10 Palmerston N             35.56  -0.7  1
 39 Shaad Janif               10 Kaitaia Athl             36.44   0.1  3
 40 Jaden Savill              10 Palmerston N             37.00   1.4  2