NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
   2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016   
          Manawatu Community Track, Palmerston North           
 
Event 305  Boys Shot Put Grade 10
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Andre Gundersen           10 Greerton Ama            11.25m
      11.25m  10.70m  10.13m                                   
  2 Hokioramai Dunn           10 Athletics Wh             9.71m
      9.71m  9.63m  9.58m                                      
  3 Harrison McGregor         10 Omokoroa                 9.70m
      9.70m  9.68m  8.33m                                      
  4 MJ Fui                    10 Papakura Ath             9.57m
      9.57m  9.35m  8.74m                                      
  5 Ethan Worboys             10 Feilding Ath             9.18m
      9.18m  8.38m  FOUL                                       
  6 Zaine Murdoch             10 Athletics Ta             9.15m
      9.15m  9.10m  8.25m                                      
  7 Mikaele Ulugia-Mao        10 Titahi Bay AAC Inc       8.50m
      7.65m  7.71m  8.50m                                      
  8 Jordan Williamson         10 Feilding Ath             8.18m
      7.65m  7.85m  8.18m                                      
  9 Wananga Matenga           10 Te Kawau AAC             8.15m
      7.18m  7.35m  8.15m                                      
 10 Piripi Bercic             10 Paraparaumu              8.07m
      7.95m  7.95m  8.07m                                      
 11 Corbin Fell               10 Frankton Ath             7.99m
      7.99m  6.78m  7.25m                                      
 12 Josh Augustine            10 Dannevirke A             7.93m
      7.21m  7.48m  7.93m                                      
 13 Thomas Hunt               10 Cambridge A              7.78m
      7.78m  7.37m  7.10m                                      
 14 Harrison O'Brien          10 Eastern Athl             7.78m
      6.21m  6.56m  7.78m                                      
 15 Josephus Moses            10 Karori AAC               7.50m
      7.08m  7.50m  7.39m                                      
 16 Tyrone Resch              10 Titahi Bay AAC Inc       7.44m
      7.16m  6.58m  7.44m                                      
 17 Connor Brown              10 Bellevue Ath             7.40m
      7.40m  6.67m  FOUL                                       
 18 Kylem Vunipola            10 Palmerston N             7.37m
      7.28m  7.37m  FOUL                                       
 19 Luke Harris               10 Palmerston N             7.34m
      7.01m  7.14m  7.34m                                      
 20 Sam Paranihi              10 North Harbou             7.11m
      7.11m  6.52m  7.09m                                      
 21 Kyan Rangitutia           10 Fairfield At             7.05m
      6.41m  6.92m  7.05m                                      
 22 Benjamin Gillies          10 Lower Hutt AAC           7.04m
      6.56m  7.04m  6.59m                                      
 23 Harrison R Burge          10 Te Aroha Ath             6.93m
      6.93m  6.80m  6.66m                                      
 24 Tom Baines                10 Central Hawk             6.83m
      FOUL  6.83m  6.19m                                       
 25 Anthony Hunt              10 Olympic Harr             6.79m
      6.52m  6.79m  6.58m                                      
 26 Bradley Melesala          10 Titahi Bay AAC Inc       6.48m
      6.22m  5.68m  6.48m                                      
 27 Ryan Taylor               10 Omokoroa                 6.43m
      6.43m  6.25m  6.20m                                      
 28 Tyler Kidd                10 Stratford At             5.98m
      5.98m  5.08m  5.73m                                      
 29 Keesen Smith              10 Papatoetoe A             5.68m
      5.68m  5.32m  5.59m                                      
 30 Zane Yeo                  10 Paraparaumu              5.60m
      5.52m  5.57m  5.60m                                      
 31 Hosea Vao                 10 Feilding Ath             5.52m
      5.52m  5.18m  5.36m                                      
 32 Daniel Sinclair           10 Hinemoa AAC              5.34m
      3.96m  5.22m  5.34m                                      
 33 Jaden Savill              10 Palmerston N             4.85m
      4.22m  4.41m  4.85m