NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
   2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016   
          Manawatu Community Track, Palmerston North           
 
Event 151  Girls Shot Put Grade 11
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Jaydas Brown              11 Queensland              10.83m
      FOUL  10.83m  10.57m                                     
  2 Elizabeth Hewitt          11 Mana AAC                10.76m
      10.56m  10.76m  10.22m                                   
  3 Natalia Rankin-Chitar     11 Papatoetoe A            10.35m
      8.62m  10.19m  10.35m                                    
  4 Kyrah Whitman             11 Titahi Bay AAC Inc      10.00m
      10.00m  9.43m  8.48m                                     
  5 Maraea Graham             11 Feilding Ath             9.41m
      9.41m  8.40m  9.07m                                      
  6 Kaleece Potts-Broughton   11 Normanby Ama             9.40m
      8.77m  8.96m  9.40m                                      
  7 Malia Seko                11 Papatoetoe A             9.18m
      9.18m  9.01m  8.83m                                      
  8 Teiere Manuel-Nathan      11 Avondale AAC             9.03m
      8.49m  9.03m  8.98m                                      
  9 Emma B Hetaraka           11 Athletics Wh             8.73m
      7.66m  8.73m  8.25m                                      
 10 Chiane Tukaki             11 Dannevirke A             8.17m
      7.45m  8.17m  8.03m                                      
 11 Nina-Belle Harrison       11 Hastings Ath             8.11m
      8.11m  7.61m  7.67m                                      
 12 Marylynn Penn             11 Waitakere Ci             8.04m
      8.04m  7.85m  FOUL                                       
 13 Selai To'ia               11 Upper Hutt A             7.93m
      7.93m  7.70m  7.77m                                      
 14 Lorrina Moimoi            11 Papatoetoe A             7.74m
      7.50m  7.74m  7.57m                                      
 15 Caitlin Richardson        11 Lynndale AA & HC         7.28m
      7.28m  6.86m  6.89m                                      
 16 Hayley-Brooke Wilson-Bry  11 Feilding Ath             7.24m
      FOUL  7.01m  7.24m                                       
 17 Charlotte Pereira         11 Waitakere Ci             7.12m
      6.84m  6.42m  7.12m                                      
 18 Jemima Irvine             11 Mana AAC                 7.10m
      6.49m  7.10m  6.80m                                      
 19 Siena Cockburn            11 Athletics Wa             7.02m
      7.02m  FOUL  6.39m                                       
 20 Anya Dunlop-Brown         11 Mana AAC                 6.96m
      6.96m  5.79m  6.42m                                      
 21 Dhaiis Oxenham            11 Palmerston N             6.58m
      6.23m  6.58m  6.27m                                      
 22 Ashleigh Whiti            11 Athletics Richmond       6.55m
      6.55m  5.85m  6.36m                                      
 23 Grace Balmer              11 Eastern Athl             6.25m
      5.92m  6.25m  5.52m                                      
 24 Briar Osborne             11 Egmont Athletics         6.04m
      5.95m  6.04m  5.83m                                      
 25 Charlotte Crofskey        11 Cambridge A              5.72m
      5.72m  5.24m  5.25m                                      
 26 Keana Sievers             11 Levin Athletic Club      4.82m
      FOUL  4.82m  FOUL                                        
 27 Bella-Rose Lloyd          11 Palmerston N             4.52m
      4.32m  4.52m  4.27m                                      
 28 Laura Balmer              11 Eastern Athl             4.07m
      4.07m  3.91m  3.97m