NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
   2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016   
          Manawatu Community Track, Palmerston North           
 
Event 351  Girls Shot Put Grade 10
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Kataraina Rio             10 Normanby Ama             8.29m
      7.89m  7.97m  8.29m                                      
  2 Nakita Ru                 10 Avondale AAC             8.20m
      7.83m  8.20m  7.75m                                      
  3 Nadja Kumerich            10 North Harbou             7.94m
      7.31m  7.94m  7.91m                                      
  4 Leah Koko                 10 North Harbou             7.67m
      7.67m  7.18m  7.39m                                      
  5 Eva Sexton                10 Whakatane A              7.50m
      7.23m  7.50m  FOUL                                       
  6 Esther Pratten            10 Port Hills A             7.31m
      6.26m  6.79m  7.31m                                      
  7 Anaaya Gould              10 Greerton Ama             6.98m
      6.74m  6.67m  6.98m                                      
  8 Olivia Ingham             10 Olympic Harr             6.70m
      6.44m  6.70m  5.67m                                      
  9 Paris Latu                10 Papatoetoe A             6.61m
      6.61m  FOUL  6.34m                                       
 10 Brooke Schaumkell         10 Avondale AAC             6.60m
      5.59m  6.50m  6.60m                                      
 11 Taisha Tanira             10 Levin Athletic Club      6.59m
      6.54m  6.59m  6.11m                                      
 12 Jorja Bacchus             10 Feilding Ath             6.40m
      6.40m  6.39m  6.05m                                      
 13 Ella Hogan                10 Dannevirke A             6.23m
      5.46m  5.52m  6.23m                                      
 14 April Milne               10 Athletics Wa             6.09m
      5.81m  6.09m  6.09m                                      
 15 Amelia McKay              10 Levin Athletic Club      5.89m
      5.89m  5.59m  5.31m                                      
 16 Madeleine Davey           10 Palmerston N             5.81m
      5.81m  5.33m  3.79m                                      
 17 Taliya Tauleva-Latu       10 Papatoetoe A             5.79m
      5.47m  5.76m  5.79m                                      
 18 Nina Trumm                10 Matamata Ath             5.76m
      5.68m  4.93m  5.76m                                      
 19 Alessandra Solway         10 Avondale AAC             5.44m
      4.70m  4.44m  5.44m                                      
 20 Rosa Christini            10 Dannevirke A             5.28m
      FOUL  5.28m  5.24m                                       
 21 Jenasaa-Lee Ross          10 Athletics Ha             5.23m
      5.05m  4.79m  5.23m                                      
 22 Anoushka Patel-Muxlow     10 Karori AAC               5.23m
      FOUL  4.03m  5.23m                                       
 23 Georgia Prendiville       10 Egmont Athletics         5.13m
      4.75m  5.13m  4.77m                                      
 24 Angelina Revell-Lewis     10 Avondale AAC             4.58m
      4.25m  4.14m  4.58m                                      
 25 Ella Crofskey             10 Feilding Ath             4.16m
      3.54m  FOUL  4.16m                                       
 26 Macy Edwards              10 Stratford At             4.07m
      3.01m  4.07m  FOUL                                       
 27 Sionann Murphy            10 North Harbou             3.25m
      3.10m  3.25m  3.11m