NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
   2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016   
          Manawatu Community Track, Palmerston North           
 
Event 103  Boys Discus Throw Grade 10
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Andre Gundersen           10 Greerton Ama            36.15m
      36.15m  FOUL  30.39m                                     
  2 Zaine Murdoch             10 Athletics Ta            26.80m
      26.80m  21.88m  FOUL                                     
  3 Mikaele Ulugia-Mao        10 Titahi Bay AAC Inc      25.97m
      24.32m  25.97m  24.10m                                   
  4 Ryan Shotter              10 Napier Athle            23.12m
      21.67m  23.12m  FOUL                                     
  5 Connor Brown              10 Bellevue Ath            23.08m
      17.30m  23.08m  FOUL                                     
  6 MJ Fui                    10 Papakura Ath            22.74m
      22.71m  FOUL  22.74m                                     
  7 Fiti Aliva                10 Titahi Bay AAC Inc      21.21m
      21.21m  19.38m  FOUL                                     
  8 Harrison McGregor         10 Omokoroa                20.39m
      20.39m  19.22m  FOUL                                     
  9 Hokioramai Dunn           10 Athletics Wh            20.30m
      FOUL  19.32m  20.30m                                     
 10 Josh Augustine            10 Dannevirke A            19.77m
      19.77m  14.69m  16.96m                                   
 11 Tod Sloan                 10 Avondale AAC            19.73m
      17.84m  19.73m  18.86m                                   
 12 Ethan Worboys             10 Feilding Ath            18.82m
      FOUL  FOUL  18.82m                                       
 13 Hosea Vao                 10 Feilding Ath            18.79m
      18.79m  FOUL  17.63m                                     
 14 Anthony Hunt              10 Olympic Harr            18.65m
      18.65m  FOUL  17.99m                                     
 15 Bevron Smith              10 Papatoetoe A            18.64m
      FOUL  18.64m  12.06m                                     
 16 Jaden Savill              10 Palmerston N            18.15m
      18.15m  11.50m  10.04m                                   
 17 Daniel Gilberd            10 Inglewood At            17.81m
      13.04m  12.01m  17.81m                                   
 18 Louis Hunt                10 Cambridge A             17.80m
      FOUL  17.80m  11.11m                                     
 19 Angus Paterson            10 Ashhurst A & HC         17.72m
      15.39m  17.72m  FOUL                                     
 20 Wananga Matenga           10 Te Kawau AAC            17.56m
      17.56m  16.81m  FOUL                                     
 21 Kylem Vunipola            10 Palmerston N            17.51m
      12.81m  FOUL  17.51m                                     
 22 Hamish Kerr               10 Hinemoa AAC             17.46m
      17.46m  14.20m  16.84m                                   
 23 Thomas Hunt               10 Cambridge A             17.10m
      FOUL  17.10m  16.37m                                     
 24 Tyrone Resch              10 Titahi Bay AAC Inc      17.03m
      FOUL  17.03m  FOUL                                       
 25 Bradley Melesala          10 Titahi Bay AAC Inc      16.55m
      FOUL  13.87m  16.55m                                     
 26 Finn O'Sullivan           10 Karori AAC              16.09m
      16.09m  13.47m  14.94m                                   
 27 Benjamin Gillies          10 Lower Hutt AAC          15.77m
      15.77m  13.35m  14.05m                                   
 28 Alex Thorpe               10 Roskill South AAC       15.26m
      15.26m  FOUL  FOUL                                       
 29 Alex Harold               10 Levin Athletic Club     14.92m
      FOUL  14.92m  12.66m                                     
 30 Aaron L Daysh             10 Te Aroha Ath            14.66m
      FOUL  14.64m  14.66m                                     
 31 Daniel Sinclair           10 Hinemoa AAC             14.55m
      12.08m  FOUL  14.55m                                     
 32 Keesen Smith              10 Papatoetoe A            14.37m
      11.83m  14.37m  11.75m                                   
 33 Corbin Fell               10 Frankton Ath            14.35m
      10.79m  12.55m  14.35m                                   
 34 Zane Yeo                  10 Paraparaumu             14.28m
      11.39m  10.95m  14.28m                                   
 35 Breyan Wright             10 Athletics Ha            14.12m
      FOUL  13.92m  14.12m                                     
 36 Tyler Kidd                10 Stratford At            14.01m
      FOUL  13.26m  14.01m                                     
 37 Jabez Barwig-Uini         10 Roskill South AAC       13.41m
      FOUL  FOUL  13.41m                                       
 38 Josephus Moses            10 Karori AAC              12.13m
      PASS  12.13m  11.83m                                     
 39 Thomas Wiliams            10 Palmerston N            11.76m
      10.09m  11.07m  11.76m                                   
 40 Ethan Rogerson            10 Hinemoa AAC             10.67m
      10.40m  10.67m  10.57m                                   
 -- Jordan Williamson         10 Feilding Ath              FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL