Licensed to NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/01/2016 04:04 PM
           2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016           
                  Manawatu Community Track, Palmerston North                   
                                 Meet Program                                  
 
Event 139  Boys Discus Throw Grade 9 (47)
===============================================================================
     Name                         Age Team                                  
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Viliame Rova                   9 Stratford At                
  2  Riley Bissell                  9 Levin Athlet                
  3  Cohen Freeman                  9 Waitakere Ci                
  4  Nikora Wharehinga-Sime         9 Lower Hutt A                
  5  Leon Finucane                  9 Dannevirke A                
  6  Kalani Mullins                 9 Waitakere Ci                
  7  Harry Mbou                     9 Woodleigh At                
  8  Matthew Simpson                9 Paeroa AAC                  
Flight 2  Finals
  1  Kainoa Keereweer-Taia          9 Waitakere Ci                
  2  Corban James                   9 Feilding Ath                
  3  Alexander Key                  9 Ashhurst A & HC             
  4  Va'a Tui                       9 Titahi Bay A                
  5  Jonty Roil                     9 Hastings Ath                
  6  Hayden Carmichael              9 Wellsford At                
  7  Sam Rangi-Breuilly             9 Paraparaumu                 
  8  Kegan Kirk                     9 Central Hawk                
Flight 3  Finals
  1  Henry Patterson                9 Karori AAC                  
  2  James Trathen                  9 Pakuranga At                
  3  Quinn Gardiner-Hall            9 Waiuku Distr                
  4  Alex Sweeney                   9 Frankton Ath                
  5  Toby Smith                     9 Feilding Ath                
  6  Tinus Nel                      9 Wellsford At                
  7  Liam Peters                    9 Fairfield At                
  8  Sebastian Kashammer            9 Wellsford At                
Flight 4  Finals
  1  Johnny Woolley                 9 Wellsford At                
  2  Liam Hutchinson                9 Stratford At                
  3  Nathan J McQuoid               9 Morrinsville                
  4  Stefan Kumerich                9 North Harbou                
  5  Joseph McDonald                9 Karori AAC                  
  6  Zac Button                     9 Woodleigh At                
  7  Luke Stoupe                    9 Lower Hutt A                
  8  Sam Gordon                     9 Fairfield At                
Flight 5  Finals
  1  Hadley McDougall               9 Hastings Ath                
  2  Alexander Hewitt               9 Mana AAC                    
  3  Alec Collett                   9 Wairarapa Tr                
  4  Awahou Hotere                  9 Lower Hutt A                
  5  Tsar Vainu                     9 Athletics Wa                
  6  Te Painga Hotere               9 Lower Hutt A                
  7  Lyon Rodger                    9 Wairarapa Tr                
  8  Tau Longopoa                   9 Hillsborough                
Flight 6  Finals
  1  Toby Powdrell                  9 Wairoa                      
  2  Liam Dunlop-Brown              9 Mana AAC                    
  3  Zacchaeus Saluni               9 Avondale AAC                
  4  Wynyard Saunderson-Metekingi   9 Feilding Ath                
  5  Jack Keller                    9 Stratford At                
  6  Reimana-Cole Saunderson-Rura   9 Feilding Ath                
  7  Stase Van Haeren               9 Paraparaumu                 
  8