NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
   2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016   
          Manawatu Community Track, Palmerston North           
 
Event 248  Girls Discus Throw Grade 10
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Leah Koko                 10 North Harbou            22.96m
      19.35m  19.63m  22.96m                                   
  2 Nadja Kumerich            10 North Harbou            21.23m
      20.14m  20.08m  21.23m                                   
  3 Paris Latu                10 Papatoetoe A            20.85m
      18.11m  17.73m  20.85m                                   
  4 Nakita Ru                 10 Avondale AAC            20.37m
      FOUL  20.37m  FOUL                                       
  5 Eva Sexton                10 Whakatane A             20.00m
      20.00m  17.14m  19.29m                                   
  6 Kataraina Rio             10 Normanby Ama            19.08m
      15.58m  17.75m  19.08m                                   
  7 Olivia Ingham             10 Olympic Harr            19.04m
      18.91m  17.82m  19.04m                                   
  8 Olivia Hala               10 Greerton Ama            18.50m
      16.78m  18.50m  17.65m                                   
  9 Taliya Tauleva-Latu       10 Papatoetoe A            18.28m
      16.55m  FOUL  18.28m                                     
 10 Shyah Beattie             10 Athletics Ta            18.01m
      18.01m  FOUL  FOUL                                       
 11 Esther Pratten            10 Port Hills A            17.91m
      17.91m  FOUL  15.44m                                     
 12 Rylee Watt                10 Lower Hutt AAC          17.66m
      16.23m  17.66m  17.62m                                   
 13 Chethana Witharana        10 Olympic Harr            17.34m
      FOUL  17.34m  17.19m                                     
 14 Ruby Naufahu              10 Roskill South AAC       17.31m
      12.75m  17.31m  16.19m                                   
 15 Ella Hogan                10 Dannevirke A            16.51m
      14.83m  16.51m  14.15m                                   
 16 Madeleine Davey           10 Palmerston N            16.50m
      16.50m  15.72m  FOUL                                     
 17 Georgia Meads             10 Athletics Ha            16.10m
      14.92m  15.23m  16.10m                                   
 18 Mackenzie Mackereth       10 North Harbou            15.71m
      12.89m  15.71m  15.43m                                   
 19 Zara Feaunati             10 Paraparaumu             15.04m
      15.04m  14.24m  13.72m                                   
 20 Mia Bartlett              10 Athletics Wa            14.82m
      14.28m  FOUL  14.82m                                     
 21 Georgia Prendiville       10 Egmont Athletics        14.36m
      11.01m  FOUL  14.36m                                     
 22 Alessandra Solway         10 Avondale AAC            13.96m
      13.66m  12.26m  13.96m                                   
 23 Amelia McKay              10 Levin Athletic Club     13.63m
      12.05m  13.17m  13.63m                                   
 24 Taisha Tanira             10 Levin Athletic Club     13.32m
      FOUL  FOUL  13.32m                                       
 25 Katelyn Sceats            10 Lower Hutt AAC          13.21m
      13.21m  FOUL  FOUL                                       
 26 Maia Collins-Bowman       10 Wellsford At            12.63m
      11.73m  12.63m  11.71m                                   
 27 Pounamu Wharehinga        10 Gisborne Ama            12.44m
      FOUL  FOUL  12.44m                                       
 28 Ashley McDonald           10 Central Hawk            12.27m
      10.42m  11.08m  12.27m                                   
 29 Angelina Revell-Lewis     10 Avondale AAC            12.21m
      FOUL  12.19m  12.21m                                     
 30 Grace Appleton            10 Karori AAC              11.93m
      9.38m  11.93m  11.83m                                    
 31 Melanie Sands             10 Roskill South AAC       11.44m
      11.44m  FOUL  10.85m                                     
 32 Emma Gyde                 10 Inglewood At            11.23m
      10.72m  10.75m  11.23m                                   
 33 Macy Edwards              10 Stratford At             9.15m
      8.79m  7.35m  9.15m                                      
 34 Ella Crofskey             10 Feilding Ath             9.09m
      FOUL  9.09m  FOUL                                        
 35 Georgia Sweeney           10 Frankton Ath             8.61m
      7.94m  7.95m  8.61m                                      
 36 Hinerauiri Cotter-Luke    10 Gisborne Ama             7.31m
      FOUL  7.31m  FOUL                                        
 37 Sionann Murphy            10 North Harbou             6.71m
      5.57m  6.71m  6.23m                                      
 -- Brooke Schaumkell         10 Avondale AAC              FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL                                         
 -- Nina Trumm                10 Matamata Ath              FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL