NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
   2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016   
          Manawatu Community Track, Palmerston North           
 
Event 348  Boys 400 Meter Grade 11
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Joseph Ayoade             11 Roskill South AAC      1:00.01
  2 Angus Lyver               11 Palmerston N           1:00.45
  3 Lex Revell-Lewis          11 Avondale AAC           1:02.56
  4 Jack Julian               11 Olympic Harr           1:04.07
  5 Spencer Cameron           11 Olympic Harr           1:04.47
  6 Charlie Roil              11 Hastings Ath           1:05.04
  7 Morgan Murray             11 Athletics Wanganui     1:05.51
  8 Finn O'Sullivan           11 Christchurch           1:05.67
Preliminaries                                                  
  9 Matt Buckeridge           11 Taupo Athletic Club           
 10 Jack Mitchell             11 Roskill South AAC             
 11 Qtay-Corteez Elliott      11 Whakatane A                   
 12 Mitchell Keightley        11 Hinemoa AAC                   
 13 Tom Hercus                11 Karori AAC                    
 14 Toby Harrington           11 Olympic Harr                  
 15 Luke Farrand              11 North Harbou                  
 16 Cory Lovell               11 Mana AAC                      
 17 Colton Foss               11 Upper Hutt A                  
 18 Ari Koed Chang            11 Wellington H                  
 19 Liam Barry                11 Paraparaumu                   
 20 Alex Rangi-Breuilly       11 Paraparaumu                   
 21 Justin Leeman             11 Stratford At                  
 22 Lennon Griffiths          11 Titahi Bay AAC Inc            
 23 Lachie Kirk               11 Central Hawk                  
 24 Axel McKenna              11 Titahi Bay AAC Inc            
 25 Cortez Ostler             11 Dannevirke A                  
 26 William Hopkins           11 Ashhurst A & HC               
 27 Cooper McDougall          11 Hastings Ath                  
 28 Magnus Kennedy            11 Wellington H                  
 29 Caleb Browne              11 Bellevue Ath                  
 30 Qaasim Janif              11 Kaitaia Athl                  
 31 Wiremu Teepa              11 Whakatane A                   
 32 Joshua Lovell             11 Mana AAC                      
 33 William Scott             11 Karori AAC                    
 34 Tai Smith                 11 Pakuranga At                  
 35 Donovan G Bailey          11 Te Aroha Ath                  
 36 Rhys Ransom               11 Ashhurst A & HC               
 37 Isacc Wagstaff            11 Upper Hutt A