NZ Children's AA-North Island Colgate - Organization License 
   2016 North Island Colgate Games - 8/01/2016 to 10/01/2016   
          Manawatu Community Track, Palmerston North           
 
Event 345  Boys 400 Meter Grade 10
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Alex Martin               10 Karori AAC             1:07.25
  2 Sam Paranihi              10 North Harbou           1:08.73
  3 Mitchell Taylor           10 Omokoroa               1:08.88
  4 Alex King                 10 Palmerston N           1:09.98
  5 Tom Baines                10 Central Hawk           1:10.70
  6 Forbes Kennedy            10 Ashhurst A & HC        1:12.06
  7 Luke Harris               10 Palmerston N           1:12.13
  8 Joshua Allen              10 Lower Hutt AAC         1:12.14
Preliminaries                                                  
  9 Jabez Barwig-Uini         10 Roskill South AAC             
 10 Alex Thorpe               10 Roskill South AAC             
 11 Daniel Sinclair           10 Hinemoa AAC                   
 12 Izak Derik-Westaway       10 Ashburton At                  
 13 Zac Perrett               10 Kaponga Athl                  
 14 Tod Sloan                 10 Avondale AAC                  
 15 Cody Ogle                 10 Normanby Ama                  
 16 Piripi Bercic             10 Paraparaumu                   
 17 Thomas White              10 Olympic Harr                  
 18 Finn O'Sullivan           10 Karori AAC                    
 19 Liam Partridge            10 Karori AAC                    
 20 Flynn Watson              10 Olympic Harr                  
 21 Angus Carthew             10 Wairarapa Tr                  
 22 Joel Griffiths            10 Bellevue Ath                  
 23 Oscar Kreuzer             10 Paraparaumu                   
 24 Harrison O'Brien          10 Eastern Athl                  
 25 Cullum Gibbons            10 Dannevirke A                  
 26 Ryan Topp                 10 Wellington S                  
 27 Dean Clarkson             10 Egmont Athletics              
 28 Tayne Clark               10 Opunake AAC                   
 29 Adam El Bayouk            10 Feilding Ath                  
 30 Riley Bellamy             10 Hinemoa AAC                   
 31 Keesen Smith              10 Papatoetoe A                  
 32 Lindsay Johnstone         10 Athletics Wanganui            
 33 Cameron Dallinger         10 Inglewood At                  
 34 Oscar Ruffell             10 Athletics Wh                  
 35 Ethan Rogerson            10 Hinemoa AAC                   
 36 Shaad Janif               10 Kaitaia Athl                  
 37 Daniel Gilberd            10 Inglewood At